Deutsche Telekom wybiera firmę Ericsson jako dostawcę sieci 5G-ready

Deutsche Telekom wybiera firmę Ericsson jako dostawcę sieci 5G-ready

Szybciej, bezpieczniej i stabilniej – Aby zaoferować klientom w Niemczech jeszcze lepsze warunki, Deutsche Telekom modernizuje swoją sieć mobilną rozwiązaniami wielostandardowymi 5G-ready. W tym ważnym kroku w kierunku 5G, Deutsche Telekom wybrał firmę Ericsson (NASDAQ: ERIC) jako dostawcę obecnej i przyszłej sieci dla jednego z dwóch obszarów rynkowych Deutsche Telekom w Niemczech. Zmodernizowana sieć zapewni abonentom wyższą wydajność i jakość usług.
Ericsson zmodernizuje sieci 2G, 3G i 4G Deutsche Telekom, oferując rozwiązanie wielostandardowe. Jest to pięcioletnia umowa, obejmująca dostarczenie wielostandardowej radiowej sieci dostępowej, opartej na produktach Baseband 6630 firmy Ericsson i radiostacjach o wielostandardowych, rozwiązanie Ericsson Network Manager dla OSS, a także wsparcie techniczne sprzętu i oprogramowania oraz usługi.

W tym kontekście OSS dla sieci radiowej umożliwia ujednolicone zarządzanie siecią.

Arun Bansal, Senior Vice President and Head of Market Area Europe and Latin America, powiedział: – Rozmawialiśmy z Deutsche Telekom i rozumiemy ich pilną potrzebę posiadania infrastruktury przystosowanej do 5G, która pozwoli im utrzymać pozycję lidera obsługi klienta w Niemczech. Możemy uruchomić wiele standardów na tym samym sprzęcie pasma podstawowego, a aktualizacja do 5G będzie polegała na prostym pobraniu oprogramowania przez urządzenia radiowe. Podczas realizacji tej umowy wykorzystamy doświadczenie z naszych działań 5G na całym świecie, aby mieć pewność, że Deutsche Telekom dysponuje najbardziej zaawansowanym sprzętem i oprogramowaniem w branży.

Wdrożenie infrastruktury sieci radiowej dostępnej w standardzie 5G-ready wyznacza nowy rozdział współpracy między Ericssonem i Deutsche Telekom. Ericsson był zaufanym partnerem Deutsche Telekom dla sieci 2G i sieci telefonii IP Deutsche Telekom (łączność mobilna i stacjonarna).

– Teraz rozszerzamy naszą współpracę i budujemy fundament wspólnej podróży w kierunku 5G, powiedział Arun Bansal.

Źródło: Ericsson, gsmservice.pl

Podziel się wiadomością.....