Dziesiątki nieodebranych połączeń z Kuby. Uwaga! Oddzwonienie może drogo kosztować

Wiele osób zobaczyło na swoich telefonach połączenia od numerów zaczynających się od +53. To numer kierunkowy na Kubę, a puszczane sygnały to prawdopodobnie nowa odsłona typowej akcji naciągaczy.
Na stronie nieznany-numer.pl, gdzie użytkownicy dzielą się informacjami o niechcianych połączeniach, aktualnie dodawane są głównie numery z Kuby. O połączeniach słyszmy też w naszej redakcji – wielu z nas miało dziś nieodebrane połączenia z numerów zaczynających się od kierunkowego +53.
Schemat za każdym razem jest ten sam – kubański numer puszcza sygnał do polskiego abonenta i natychmiast się rozłącza. Naciągacze liczą na to, że abonent oddzwoni na ten numer i wówczas zapłaci co najmniej kilka złotych za minutę połączenia.
Serwis Telepolis informuje, że proceder dotyczy klientów sieci Orange. W tym przypadku koszt minuty połączenia w większości indywidualnych planów abonamentowych wynosi aż 8,28 zł. Zwróciliśmy się do Orange z prośbą o komentarz.
Należy pamiętać, żeby nie oddzwaniać na nieznane numery, szczególnie zagraniczne, czy zaczynające się na 0700. Możemy się w ten sposób narazić na wysokie koszta. Przed naciągaczami warto ostrzec osoby starsze.

Połączenia z Kuby
Źródło: msn.com, nieznany-numer.pl, telepolis.pl
Podziel się wiadomością.....
ALERT RCB !!!