Motorola Solutions obchodzi dziesięciolecie wprowadzenia MOTOTRBO

Dekada lepszej komunikacji biznesowej – Motorola Solutions obchodzi dziesięciolecie wprowadzenia na rynek sprzętu i systemów MOTOTRBO. Od ponad dziesięciu lat tysiące firm poszukujących niezawodnych, ekonomicznych systemów cyfrowej łączności radiowej wybrało rozwiązania firmy Motorola Solutions, znane na rynku jako platforma MOTOTRBO. Pojawienie się MOTOTRBO na terenie USA było utożsamiane z wejściem w nową epokę w dziedzinie zastosowania przemienników i rozległych systemów radiokomunikacyjnych w biznesie.

mototrbo-10-lat-istnienia-systemu-radiowego

MOTOTRBO wykorzystuje bezpieczną technikę komunikacji lądowej dla użytkowników komercyjnych i biznesowych. Miliony terminali MOTOTRBO sprzedanych na całym świecie stanowią podstawę komunikacji biznesowej w każdej branży. Cyfrowe systemy trankingowe, takie jak Capacity Max stanowią podstawę komunikacji ruchomej w każdej dziedzinie biznesu.

„Od dziesięciu lat rozwijamy systemy MOTOTRBO, jednakże w wielu przypadkach jedynie startujemy w dziedzinie usprawnienia metod porozumiewania się podmiotów biznesowych”, skromnie stwierdził John Kędzierski, dyrektor Motorola Solutions na obszar Ameryki Północnej. “Komunikacja między zespołami roboczymi jest oparta na naszym najlepszym oprogramowaniu oraz na zastosowaniu terminali MOTOTRBO, jednakże ciągle jest coś do usprawnienia”.

Najnowsza oferta MOTOTRBO dotyczy małogabarytowych terminali SL3500e o dyskretnym wyglądzie, dostosowanych do zastosowań profesjonalnych. Wirtualna klawiatura pojawiająca się na wyświetlaczu pozwoliła na zmniejszenie wagi terminali SL3500e oraz umożliwiła realizację skomplikowanych funkcji użytkowych. Nawigacja między poszczególnymi funkcjami oraz wybór między transmisją głosu lub danych nigdy dotąd nie były tak proste.

Nowy przemiennik SLR1000 o małej mocy pozwala na tworzenie elastycznych sieci radiowych MOTOTRBO oraz rozszerzania ich zasięgu z zastosowaniem niewielkich środków technicznych i finansowych. Nowe przemienniki są przeznaczone do stosowania zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz budynków, ich instalacja jest łatwa zaś w miarę rozrostu firmy sieć może być bez trudu rozbudowana.

Najnowsze oprogramowanie MOTOTRBO pozwala na komunikację w trybie WAWE Work Group Communication, co pozwala na wykorzystanie terminali pracujących bezpośrednio przez sieć Wi-Fi. Linki WAVE łączą urządzenia MOTOTRBO przez sieci LMR lub przez sieci szerokopasmowe, zaś wykorzystanie pakietu Team Communications pozwala na wykorzystanie systemów MOTOTRBO w usługach PTT z użyciem konsol stacjonarnych, smartfonów, tabletów, lub innych urządzeń komunikacyjnych. Rozwiązania komunikacyjne WAVE znajdują zastosowania biznesowe, pozwalają na rozwiązywanie problemów w centrach handlowych, umożliwiają kontrolę nad pracą personelu, oraz zapewniają komunikację wszędzie tam, gdzie jest potrzebna.

Ponadto platforma MOTOTRBO stanowi największą w światowym przemyśle podstawę do tworzenia własnych aplikacji, w tym programów umożliwiających tworzenie zleceń pracy. Lokalizacja terminali z użyciem sygnałów GPS oraz innych metod opartych na transmisji danych przez interfejsy Bluetooth, możliwość tworzenia połączeń przez bramki telefoniczne, e-mailowe, możliwość stosowania konsol dyspozytorskich, to dodatkowe atuty systemów MOTOTRBO.

Źródło: newsroom.motorolasolutions.com, radiotech.pl

Podziel się wiadomością.....