Potwierdź Profil Zaufany w Ministerstwie Cyfryzacji

JPK_VAT - grafika

Mieszkasz w Warszawie, nie masz Profilu Zaufanego, a może po prostu nie wiesz co to jest i do czego się przydaje? Przyjdź do siedziby Ministerstwa Cyfryzacji. Tutaj, w każdy poniedziałek i wtorek, potwierdzisz swój Profil Zaufany.

Profil Zaufany to bezpłatne narzędzie, dzięki któremu można załatwić sprawy urzędowe bez wychodzenia z domu, online w serwisach administracji publicznej.
Warto założyć go jak najszybciej – przede wszystkim już teraz powinni to zrobić przedsiębiorcy. Dzięki Profilowi Zaufanemu będą dobrze przygotowani do przesłania i podpisania pierwszego JPK_VAT.

Więcej o JPK – TUTAJ.

 

Jak to zrobić?

Profil Zaufany można założyć na dwa sposoby:

Przez internet za pośrednictwem bankowości elektronicznej

W tej opcji Profil Zaufany można założyć i potwierdzić w pełni online, 24h/7 dni w tygodniu. Warunek? Posiadanie konta w bankach: PKO Bank Polski SA, Bank Zachodni WBK, Bank Pekao, mBank, ING Bank Śląski, Millennium Bank lub konto na platformie Envelo.

Za pomocą konta bankowego szybko i bezpiecznie można założyć i potwierdzić Profil Zaufany. Chodzi o to, że dane w banku są wiarygodne (zostały uwierzytelnione podczas zakładania konta). Dlatego każdy – w tym przedsiębiorca – kto zdecyduje się na ten sposób założenia Profilu Zaufanego, nie musi już potwierdzać ich osobiście w urzędzie.

Krok 1: w systemie bankowości elektronicznej Twojego banku, wypełnij formularz o założenie Profilu Zaufanego.
Krok 2: operację potwierdź bankowym kodem autoryzacyjnym. Na adres mailowy otrzymasz potwierdzenie założenia konta.

Przez internet potwierdzając go w Punkcie Potwierdzającym

Krok 1: wejdź na stronę www.pz.gov.pl.
Krok 2: wybierz możliwość założenia Profilu Zaufanego z potwierdzeniem w punkcie potwierdzającym.
Krok 3: po założeniu Profilu w internecie należy odwiedzić Punkt Potwierdzający. Jest na to 14 dni od złożenia wniosku. Warto sprawdzić, gdzie w naszej okolicy znajduje się najbliższy.

W całej Polsce funkcjonuje prawie 1500 takich Punktów. To m.in. urzędy skarbowe, inspektoraty ZUS, banki, urzędy miejskie, czy wojewódzkie, a także Ministerstwo Cyfryzacji (MC).

Wszystkich, którzy chcieliby potwierdzić Profil Zaufany w siedzibie MC przy ul. Królewskiej 27 w Warszawie, zapraszamy w poniedziałki i wtorki w godz. 9-18. Punkt Potwierdzeń Profilu Zaufanego znajduje się w holu przy wejściu B.

Ważne: pamiętaj o zabraniu dowodu osobistego.

Pełna lista punktów potwierdzających – TUTAJ.

 

Do czego jeszcze przydaje się Profil Zaufany?

Dzięki Profilowi Zaufanemu można m.in.:

•Składać i sprawdzać dokumenty rozliczeniowe w ZUS i US
•Złożyć wniosek o rejestrację działalności gospodarczej
•Zgłosić utratę dokumentu tożsamości
•Wystąpić o Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego
•Załatwić sprawy urzędowe dla swojej rodziny: becikowe, świadczenia rodzicielskie, Karta Dużej Rodziny, Świadczenie o Funduszu Alimentacyjnym
•Uzyskać odpis aktu stanu cywilnego
•Dziesiątki innych spraw.

Dlatego przedsiębiorco załóż Profil Zaufany już dziś!

Więcej informacji o Profilu Zaufanym

Źródło: gov.pl

Podziel się wiadomością.....