WAŻNE !!! Jest decyzja ministerstwa. Numery komórkowe będą zaczynały się od czwórki

smartfon, telefon (zdj. ilustracyjne)

W piątek Ministerstwo Cyfryzacji podało w komunikacie, że udostępnionych zostanie 10 milionów nowych numerów, rozpoczynających się cyframi 45.
Jak tłumaczy resort, następuje to zgodnie z faktem, iż 22 grudnia 2017 r. opublikowane zostało znowelizowane rozporządzenie Ministra Cyfryzacji w sprawie planu numeracji krajowej.
Resort tłumaczy, że potrzeba zmian wynikała z konieczności zwiększenia zasobów numeracji dla sieci ruchomych w związku z wyczerpaniem się dotychczas użytkowanych zakresów numeracji. Do użytkowania udostępnionych zostanie 10 000 000 nowych numerów, rozpoczynających się cyframi 45.
„Wprowadzone zmiany pozwolą na likwidację ograniczeń dla rozwoju rynku usług telekomunikacyjnych wynikających z braku numeracji oraz będą mieć korzystny wpływ na rozwój gospodarki i przedsiębiorczości. Zwiększenie liczby dostępnych numerów stwarza bowiem możliwość rozwoju nowych innowacyjnych usług telekomunikacyjnych” – tłumaczy resort.

Ministerstwo Cyfryzacji:

22 grudnia 2017 r. opublikowane zostało znowelizowane rozporządzenie Ministra Cyfryzacji w sprawie planu numeracji krajowej. Na jego mocy przybędzie w Polsce aż 10 mln nowych numerów, rozpoczynających się cyframi 45
Potrzeba zmian wynikała z konieczności zwiększenia zasobów numeracji dla sieci ruchomych w związku z wyczerpaniem się dotychczas użytkowanych zakresów numeracji. Do użytkowania udostępnionych zostanie 10 000 000 nowych numerów, rozpoczynających się cyframi 45.
Wprowadzone zmiany pozwolą na likwidację ograniczeń dla rozwoju rynku usług telekomunikacyjnych wynikających z braku numeracji oraz będą mieć korzystny wpływ na rozwój gospodarki i przedsiębiorczości. Zwiększenie liczby dostępnych numerów stwarza bowiem możliwość rozwoju nowych innowacyjnych usług telekomunikacyjnych.

Rozporządzenie Ministra Cyfryzacji w sprawie planu numeracji krajowej (Dz. U. poz. 2415)

Źródło: gov.plmsn.com

Podziel się wiadomością.....